Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

2 Strony12>
Wykształcenie
allena
#1 Wysłane : 24 sierpnia 2012 12:34:56(UTC)
Ranga: Początkujący

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2012-05-03(UTC)

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy w 0 postach
HejCool Widzę, że poruszacie na forum różne tematy to i postanowiłam sama zaproponować nowy temat. Już za parę dni rozpoczyna się nowy rok szkolny, a za miesiąc akademicki. Jak tam dziewczyny u Was ze szkołą? Może któraś studia rozpoczyna, bądź liceum?? Czekam na wasze wypowiedzi:)
Sponsor  

m258
#2 Wysłane : 24 sierpnia 2012 12:42:08(UTC)

Ranga: Stary wyjadacz

Przyłączony: 2011-09-27(UTC)

Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 4 razy w 4 postach
eh ja się za dużo nie wypowiem bo jedne studia skończyłam w czerwcu,a drugie kończę w czerwcu 2013... także stara d*** jestem Laugh
pscolka
#3 Wysłane : 25 sierpnia 2012 18:43:19(UTC)

Przyłączony: 2011-07-05(UTC)

Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy w 7 postach
To ze mnie też już stara d***, bo studia również zakończyłam w czerwcu. Wczoraj własnie odebrałam dyplom hihih:D. Z chęcią jeszcze bym postudiowała, ale brak funduszy. Obecnie poszukuje pracy, stażu, no dosłownie byle czego, a tu nadal nic:(:(:(.....
NekropolisQueen
#4 Wysłane : 3 września 2012 23:06:18(UTC)

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 81 razy w 79 postach
No i dziś się dla niektórych zaczęła szkoła, koniec labyBigGrinWykształcenie jest ważne, ale w dzisiejszych czasach to chyba jeszcze trzeba to planować strategicznie, czyli po czym będzie można znaleźć łatwo pracę, bądź otworzyć własny biznes, bo wiele sytuacji pokazuje, że mnóstwo ludzi nie ma pracy mimo ukończonych szkółCrying
calibra
#5 Wysłane : 3 września 2012 23:13:25(UTC)

Przyłączony: 2011-07-15(UTC)

Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 21 razy w 21 postach
NekropolisQueen napisał:
No i dziś się dla niektórych zaczęła szkoła, koniec labyBigGrinWykształcenie jest ważne, ale w dzisiejszych czasach to chyba jeszcze trzeba to planować strategicznie, czyli po czym będzie można znaleźć łatwo pracę, bądź otworzyć własny biznes, bo wiele sytuacji pokazuje, że mnóstwo ludzi nie ma pracy mimo ukończonych szkółCrying

Jasne , ale jak się chce pracę, to nie na studia w większości przypadków, tylko na szkolenia - rozwijać umiejętności. A studia - dla wybranych - co podszlifować swą mądrość by chcieli... Chociaż i kadrę trzeba by wtedy trochę przetrzepać, bo wszak wielu "pseudonaukowców" natrzepało się kasy na "nicnierobieniu". A tak? Połowa cudownych magistrów dziś nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi
.
NekropolisQueen
#6 Wysłane : 3 września 2012 23:18:22(UTC)

calibra napisał:
NekropolisQueen napisał:

Jasne , ale jak się chce pracę, to nie na studia w większości przypadków, tylko na szkolenia - rozwijać umiejętności. A studia - dla wybranych - co podszlifować swą mądrość by chcieli... Chociaż i kadrę trzeba by wtedy trochę przetrzepać, bo wszak wielu "pseudonaukowców" natrzepało się kasy na "nicnierobieniu". A tak? Połowa cudownych magistrów dziś nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi
.

Wiesz tak w temacie szkoleń to ja ciągle rozważam pójście na kurs fryzjerski i otworzenie własnego salonuBigGrinpouczę się piąte przez dziesiąte, dostanę dyplom, oprawię w ramkę i będę kasę robićLOL hehe
A w temacie fryzjerów, dokładniej porównania tych, co to się kształcili latami, robili praktyki i cały czas się dokształcają i tacy co zrobili szkołę zaocznie w rok i też mają salony, nie dokształcają się, nie mieli praktyk a na ludziach eksperymentują. Taka teraz rzeczywistość. Nasze Państwo dopuszcza takie "kształcenie" i nawet nikt na dobrą sprawę nie ma nadzoru nad tymi szkołami, robią co chcą by tylko kasa była!
calibra
#7 Wysłane : 3 września 2012 23:22:38(UTC)

Tu się jeszcze talent przydaje BigGrin. Na szczęście z tym zawodem nie miewam do czynienia. Ale jak się nauczysz obcinać na prosto, to mogę wpaść Flapper .
NekropolisQueen
#8 Wysłane : 3 września 2012 23:30:38(UTC)

calibra napisał:
Tu się jeszcze talent przydaje BigGrin. Na szczęście z tym zawodem nie miewam do czynienia. Ale jak się nauczysz obcinać na prosto, to mogę wpaść Flapper .

No ja akurat zdolności ku temu posiadajetBigGrinzapraszamBigGrinale wiesz chodziło mi o te wszelkie szkoły prywatne posiadające uprawnienia szkół publicznych, co to nagle ich masowo przybywać zaczęło w pewnym czasie i się okazało, że nie trzeba już na studia iść bo magistra można sobie na nich zrobić z palcem w d**ie jak to mówiąBigGrintak samo jak wszelkie inne zawody, na które kiedyś trzeba było więcej wysiłku włożyć, a dziś?!
calibra
#9 Wysłane : 3 września 2012 23:39:33(UTC)

NekropolisQueen napisał:
calibra napisał:

No ja akurat zdolności ku temu posiadajetBigGrinzapraszamBigGrinale wiesz chodziło mi o te wszelkie szkoły prywatne posiadające uprawnienia szkół publicznych, co to nagle ich masowo przybywać zaczęło w pewnym czasie i się okazało, że nie trzeba już na studia iść bo magistra można sobie na nich zrobić z palcem w d**ie jak to mówiąBigGrintak samo jak wszelkie inne zawody, na które kiedyś trzeba było więcej wysiłku włożyć, a dziś?!

True - ale w przypadku fryzjera, klient raczej wie, że ktoś potrafi strzyc bądź nie - w sensie - jest w stanie ocenić jakość dyplomu - podobnie z wieloma zawodami. Ale z wykładowcą, który ma Ci przekazać wiedzę już trudniej - będąc laikiem nie wiesz, czy ktoś Ci przekażę coś po łebkach, czy nie. Rozmawiając z kolesiem z iberystyki chociażby, sama się na niej nie znając, nie wiem, czy on faktycznie taki wykształcony, czy mnie częstuje 3 faktami, które akurat na studiach wyłapał. Mi chodzi o konkrety - trafiasz na bezrobocie - jesteś gdzieś przymusowo kierowana - nie wiem - chociażby kasa fiskalna, obsługa programu księgowego - coś co się faktycznie przyda do umiejętności już posiadaqnych. A nie testy osobowości i inne bzdety. Czy tylko ja widzę te koszmarne pieniądze wyrzucane w błoto.?!
NekropolisQueen
#10 Wysłane : 3 września 2012 23:48:14(UTC)

calibra napisał:
True - ale w przypadku fryzjera, klient raczej wie, że ktoś potrafi strzyc bądź nie - w sensie - jest w stanie ocenić jakość dyplomu - podobnie z wieloma zawodami. Ale z wykładowcą, który ma Ci przekazać wiedzę już trudniej - będąc laikiem nie wiesz, czy ktoś Ci przekażę coś po łebkach, czy nie. Rozmawiając z kolesiem z iberystyki chociażby, sama się na niej nie znając, nie wiem, czy on faktycznie taki wykształcony, czy mnie częstuje 3 faktami, które akurat na studiach wyłapał. Mi chodzi o konkrety - trafiasz na bezrobocie - jesteś gdzieś przymusowo kierowana - nie wiem - chociażby kasa fiskalna, obsługa programu księgowego - coś co się faktycznie przyda do umiejętności już posiadaqnych. A nie testy osobowości i inne bzdety. Czy tylko ja widzę te koszmarne pieniądze wyrzucane w błoto.?!

No właśnie z tym to różnie bywa, napisałam celowo ten przykład bo znam fryzjera, który się uważa za "artystę" i jakoś mu klientów nie brakuje, choć odwala masakrę, ale ma taki dar "wmawiania/ogłupiania/zciemniania..." ludziom, że tak jest teraz najmodniej, tak się nosi...ble ble ble...oczywiście nie wszyscy dają się na to nabrać, ale tych co się dają nie brakuje, co chyba świadczy o tym, że w dzisiejszych czasach ludźmi łatwo się manipuluje i wielu jest ogłupionych nie sądzisz?

A z wykładowcami też się zgadzam, ale nie rozumiem o co chodzi z wywalaniem pieniędzy w błoto, może mi wyjaśnisz konkretniej poproszęBigGrin
calibra
#11 Wysłane : 3 września 2012 23:58:48(UTC)

W toku wypowiedzi cofnięcie się do wcześniej omawianego problemu szkoleń (mam koszmarną skłonność do dygresji). Problemem jest też sama organizacja i brak umiejętności wyboru - wszak, np. z Unii szło mnóstwo kasy, a w Polsce zamiast np. na konkretne nauczanie - kasa szkła na wspomniane testy osobowości, jaka jesteś, do czego się nadajesz, czy, moje ulubione, jak napisać CV?! W dobie internetu, za pieniądze unijne, no masakra.

Wracając do fryzjera - oczywiście - dobra gadka jest istotna. Myślę, że ten Pan wiele by wkręcił i jeżeli potrafi wmówić komuś, że wygląda pięknie, to w naszym zakompleksionym społeczeństwie, niestety, zrobi furorę. A społeczeństwo będzie zakompleksione coraz bardziej i coraz bardziej będzie liczyć na każde miłe słowo, bo ich zwyczajnie w domu i w pracy (jeśli ją mają) brakuje...Ogólnie to dużo więcej mogłabym pisać i pewnie zahaczyłabym o rozmaite aspekty życia codziennego, ale sobie daruję.

NekropolisQueen
#12 Wysłane : 4 września 2012 00:10:52(UTC)

calibra napisał:
W toku wypowiedzi cofnięcie się do wcześniej omawianego problemu szkoleń (mam koszmarną skłonność do dygresji). Problemem jest też sama organizacja i brak umiejętności wyboru - wszak, np. z Unii szło mnóstwo kasy, a w Polsce zamiast np. na konkretne nauczanie - kasa szkła na wspomniane testy osobowości, jaka jesteś, do czego się nadajesz, czy, moje ulubione, jak napisać CV?! W dobie internetu, za pieniądze unijne, no masakra.

Wracając do fryzjera - oczywiście - dobra gadka jest istotna. Myślę, że ten Pan wiele by wkręcił i jeżeli potrafi wmówić komuś, że wygląda pięknie, to w naszym zakompleksionym społeczeństwie, niestety, zrobi furorę. A społeczeństwo będzie zakompleksione coraz bardziej i coraz bardziej będzie liczyć na każde miłe słowo, bo ich zwyczajnie w domu i w pracy (jeśli ją mają) brakuje...Ogólnie to dużo więcej mogłabym pisać i pewnie zahaczyłabym o rozmaite aspekty życia codziennego, ale sobie daruję.

No widzisz chyba wiem już o co chodzi, a jak nie to mnie popraw bo z myśleniem po niedostatecznej ilości snu to u mnie ciężkoBigGrinChodzi o te bzdurne szkolenia w Urzędzie Pracy jak napisać CV, jak skuteczne poszukiwać pracy, jak się zachowywać na rozmowie...i tym podobne bzdety, o których jak słyszałam to krew mnie jasna zalewa! Przecież to wszystko to są wały jakieś w sensie, że wyciągają na to kasę, a w gruncie rzeczy to szlag wie, gdzie ta kasa faktycznie idzie, bo te szkolenia to nawet nie prowadzą jacyś ludzie sukcesu, ale zwykły pracownik UP lub jak pisali na jednym z portali plotkarskich pewien UP zaprosił Maję SablewskąLOL padłam! Dla mnie to jest właśnie to co napisałam powyżej ogłupianie ludzi, stwarzanie im fałszywego poczucia, że coś się dzieje, coś się z nimi robi, pomaga im, a w gruncie rzeczy to tak jakby wyciągnąć od ludzi po 150 zł na przyjęcie a podać tylko sucharyLOL hehe totalne nieporozumienie!

Ja rozumiem, że bezrobotne mogą być różne osoby, nawet takie, które nie ukończyły szkół i nie uczono ich jak napisać takie CV, ale dla nich to powinno być to organizowane normalnie, a nie dla wszystkich nawet tych, którzy wiedzą to lepiej od prowadzących. Niestety w UP na wszystkich bezrobotnych patrzy się widocznie w ten sam sposób.
calibra
#13 Wysłane : 4 września 2012 00:23:41(UTC)

NekropolisQueen napisał:
calibra napisał:

No widzisz chyba wiem już o co chodzi, a jak nie to mnie popraw bo z myśleniem po niedostatecznej ilości snu to u mnie ciężkoBigGrinChodzi o te bzdurne szkolenia w Urzędzie Pracy jak napisać CV, jak skuteczne poszukiwać pracy, jak się zachowywać na rozmowie...i tym podobne bzdety, o których jak słyszałam to krew mnie jasna zalewa! Przecież to wszystko to są wały jakieś w sensie, że wyciągają na to kasę, a w gruncie rzeczy to szlag wie, gdzie ta kasa faktycznie idzie, bo te szkolenia to nawet nie prowadzą jacyś ludzie sukcesu, ale zwykły pracownik UP lub jak pisali na jednym z portali plotkarskich pewien UP zaprosił Maję SablewskąLOL padłam! Dla mnie to jest właśnie to co napisałam powyżej ogłupianie ludzi, stwarzanie im fałszywego poczucia, że coś się dzieje, coś się z nimi robi, pomaga im, a w gruncie rzeczy to tak jakby wyciągnąć od ludzi po 150 zł na przyjęcie a podać tylko sucharyLOL hehe totalne nieporozumienie!

Ja rozumiem, że bezrobotne mogą być różne osoby, nawet takie, które nie ukończyły szkół i nie uczono ich jak napisać takie CV, ale dla nich to powinno być to organizowane normalnie, a nie dla wszystkich nawet tych, którzy wiedzą to lepiej od prowadzących.

Poprawię Cię o tyle, ze nie chodzi mi tylko o UP. Mierzi mnie też fakt, że szkoły dostają kasę na zorganizowanie darmowych szkoleń i wykładów i jest tak samo. Nie tylko szkoły - mnóstwo organizacji typu non-profit potrafi tak działać. I tych nie non-profit też. I to mnie przeraża - że oni wciskają takie "szkolenia", "pomoce", "wsparcia" i ludzie to biorą.

Podejrzewam, że warsztaty z Sablewską wielu by imponowały. Niestety nie mnie. Mnie interesują zwykle mało znani ludzie (albo znani tylko w konkretnych środowiskach) - pewnie dlatego, że coś potrafią. Być może p. Sablewska też coś potrafi, abstrahuję od tego, bo w tym momencie posłużyła jako przykłąd.

NekropolisQueen
#14 Wysłane : 4 września 2012 00:30:23(UTC)

calibra napisał:
Poprawię Cię o tyle, ze nie chodzi mi tylko o UP. Mierzi mnie też fakt, że szkoły dostają kasę na zorganizowanie darmowych szkoleń i wykładów i jest tak samo. Nie tylko szkoły - mnóstwo organizacji typu non-profit potrafi tak działać. I tych nie non-profit też. I to mnie przeraża - że oni wciskają takie "szkolenia", "pomoce", "wsparcia" i ludzie to biorą.

Podejrzewam, że warsztaty z Sablewską wielu by imponowały. Niestety nie mnie. Mnie interesują zwykle mało znani ludzie (albo znani tylko w konkretnych środowiskach) - pewnie dlatego, że coś potrafią. Być może p. Sablewska też coś potrafi, abstrahuję od tego, bo w tym momencie posłużyła jako przykłąd.

Zgadzam się w 100% znam bardzo dobrze przykład pewnej instytucji, która "wyciąga" unijne pieniądze w celach organizowania szkoleń dla osób niepełnosprawnych i szkolenia owszem i są, ale jakość ich pozostawia wiele do życzenia. Dość często uczestnicy nie dostają nawet drugiego śniadania, choć jetem pewna, że pieniądze na ten cel zostają rozpisane na każdy dzień, ale wiadomo jak jest, załatwienie faktury to nie problem. Niestety w tym państwie dopuszcza się takie i inne rzeczy, jak chociażby aktualnie afera z Amber Gold. Mogłybyśmy tutaj mnożyć przykłady bez końca. I trwać to będzie niestety póki ludzie będą się na to godzić.
calibra
#15 Wysłane : 4 września 2012 00:45:59(UTC)

NekropolisQueen napisał:
calibra napisał:

Zgadzam się w 100% znam bardzo dobrze przykład pewnej instytucji, która "wyciąga" unijne pieniądze w celach organizowania szkoleń dla osób niepełnosprawnych i szkolenia owszem i są, ale jakość ich pozostawia wiele do życzenia. Dość często uczestnicy nie dostają nawet drugiego śniadania, choć jetem pewna, że pieniądze na ten cel zostają rozpisane na każdy dzień, ale wiadomo jak jest, załatwienie faktury to nie problem. Niestety w tym państwie dopuszcza się takie i inne rzeczy, jak chociażby aktualnie afera z Amber Gold. Mogłybyśmy tutaj mnożyć przykłady bez końca. I trwać to będzie niestety póki ludzie będą się na to godzić.

Przykre to, ale większość ludzi ma ważniejsze sprawy na głowach i się nie dziwię, że się na to "godzą". Kiedyś było tak, że istniała kontrola ze strony intelektualnej elity i jakoś szło. Teraz tej elity nie ma, rzadziej się coś ujawnia - i mamy klops. Utrzymywanie kryzysu też jest na rękę tzw. "władzy". Zresztą komu ja to piszę Flapper . Sama wiesz- echhh...
NekropolisQueen
#16 Wysłane : 4 września 2012 00:57:33(UTC)

No tak i jak człowiek miałby teraz komuś doradzić, tak wracając do tematu głównego "Wykształcenie"Flapperw którą stronę ma się udać, to chyba powiedziałabym, że w najprostszą, bo im szybciej zacznie pracować i zarabiać tym lepiej, bo zainwestuje i chociaż będzie mieć jakieś perspektywy, a nie tyle lat zmarnuje na naukę, tyle kasy pójdzie po to by wylądować w korytarzu Urzędu Pracy w kolejce na szkolenie: "Aktywne poszukiwanie pracy"LOL
Terenia12
#17 Wysłane : 12 stycznia 2017 16:26:56(UTC)

Przyłączony: 2017-01-10(UTC)

Ja właśnie kończę drugi kierunek na magisterskich studiach.
kontrow
#18 Wysłane : 26 czerwca 2017 09:26:46(UTC)

Przyłączony: 2017-06-26(UTC)

Wykształcenie jest niezwykle ważne.
Weszka
#19 Wysłane : 13 lipca 2017 11:56:43(UTC)

Przyłączony: 2017-07-13(UTC)

Ja aktualnie robię kierunek coaching studia odbywają się na prywatnej uczelni w Krakowie. W sumie to ten temat tak mnie wciągnął, że na tych tylko nie poprzestanę :). Zobaczymy jak się kariera potoczyLaugh !
Torebeczka
#20 Wysłane : 19 lipca 2017 11:56:25(UTC)

Przyłączony: 2017-07-19(UTC)

Cytowany tekst:

Ja aktualnie robię kierunek coaching studia odbywają się na prywatnej uczelni w Krakowie. W sumie to ten temat tak mnie wciągnął, że na tych tylko nie poprzestanę :). Zobaczymy jak się kariera potoczyLaugh !

Mogłabyś coś więcej powiedzieć w tym temacie ?
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 Strony12>
Skocz do forum