Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

Co sądzicie o zakupie tego domu?
Gruch95
#1 Wysłane : 26 lutego 2017 18:58:41(UTC)
Ranga: Stały bywalec

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2016-08-26(UTC)

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy w 0 postach
Przeglądam różne ogłoszenia z domami i w oko wpadło mi to ogłoszenie http://dom.gratka.pl/tre...dzew-stoki-sadecka.html Z jednej strony dom wygląda słabo, ale myślę, że gdyby go odnowić, to mógłby niesamowicie zyskać na wartości, bo lokalizacja jest bardzo dobra. Co o tym sądzicie?
Sponsor  

toocogo
#2 Wysłane : 3 marca 2017 08:50:28(UTC)
Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2017-03-03(UTC)

To już zależy od Ciebie.
Roanette
#3 Wysłane : 19 czerwca 2017 11:19:18(UTC)

Przyłączony: 2017-06-14(UTC)

Podziękowano: 2 razy w 2 postach
Ja zwracam uwagę na to, by w środku było jasno i stabilnie termicznie, a tu jakoś nie wygląda na na to . Ale fajny jest ten taras. I chyba garaż po prawej. Dom nie jest za wielki - to raczej dobrze. Ale nic nie wiadomo o jego stanie technicznym, a to ważne, np. żeby się nie okazało że jest grzyb, albo rury kanalizacyjne sprzed 100lat, czy popalone instalacje elektryczne, i trzeba wymieniać. Dobrze by obejrzał go ktoś znający się na tym, może masz znajomego inspektora nadzoru budowlanego - taki wie na co zwracać uwagę i jak to sprawdzać. No i zdecydowanie straszy mnie brak strychu, i płaski dach nad piętrem - w lecie może być piekarnik, w zimie lodówka. Pracowałam w takim budynku i jest nieprzyjemnie. Wtedy trzeba by dorobić jakiś mikro poziom między dachem a piętrem, żeby był bufor cieplny. Albo dorobić na wierzchu wyższy np. 2spadowy dach z okienkami na bokach. - KOSZTY. Chyba, że coś takiego już jest, tylko nie widać na zdjęciu. Najlepiej wejdź tam kiedyś w upał po południu, żeby się miało czas nagrzać i sama zobacz/poczuj.
Życzę cierpliwości i trafnego wyboru, bo wiem, że to dla was trudna i ważna decyzja.
asiek993
#4 Wysłane : 13 lipca 2017 15:07:04(UTC)

Przyłączony: 2017-07-04(UTC)

Cena bardzo niska no ale widać, że stan nie jest najlepszy. Musisz sobie policzyć ile wyjdzie was remont i czy nie lepiej będzie się opłacać wybudowanie nowego domu. Choć też musicie wyłożyć na działkę... Ale swój dom od zera to wasza koncepcja na każde pomieszczenie. Jednak tak czy siak zapewne będziecie korzystać z kredytu hipotecznego, ja ostatnio też byłam zmuszona do takiej decyzji. Pomogła mi bardzo strona z kredytami banków hipoteki.net gdzie znalazłam dużo wartościowych informacji i porad, jak również wygodne rankingi kredytów :)
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skocz do forum