Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

9 Strony123>»
Diety te skuteczne i te niebezpieczne/Odchudzanie
Redaktor
#1 Wysłane : 24 stycznia 2011 14:18:40(UTC)

Ranga: Stary wyjadacz

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2010-11-24(UTC)

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 12 razy w 9 postach
Diet na świecie jest tysiące. Wybór jest ogromny, jednak wiele diet ciągnie za sobą ogromne problemy ze zdrowiem. Zanim osoba zdecyduje się przejść na jakąś bardzo drakońską dietę lub dietę nie do końca sprawdzoną powinna się zastanowić kilka razy, gdyż konsekwencje mogą być różne.

A jak to jest z dietami u was? Jesteście obecnie na diecie, czy całe wasze życie to jednak wielka dieta? A może którąś z nich polecacie?

http://www.udziewczyn.pl...lowic_ta_najlepsza_.aspx
Sponsor  

miki27
#2 Wysłane : 25 stycznia 2011 19:20:11(UTC)
Ranga: Czasem tu piszę

Przyłączony: 2011-01-25(UTC)
Kobieta

Podziękowano: 0 razy w 0 postach
najlepsza dieta to taka dieta żeby jeść wszystko i z umiarem i wtedy żadnych problemów
agrafka
#3 Wysłane : 6 lutego 2011 13:00:45(UTC)
Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2011-02-05(UTC)

Mi się podoba dieta 7 razy U. Chociaż to nie dieta, a raczej wskazówki, jak zdrowo się odżywiać :)
wanda25
#4 Wysłane : 11 lutego 2011 18:28:56(UTC)

Przyłączony: 2010-11-29(UTC)

Fakt, z dietami trzeba byc bardzo ostrożnym, najlepiej jest jak koleżanka tutaj powiedziała, jeść wszystko, do tego z umiarem i jeszcze dodać choć trochę ruchu i wtedy można polubić siebie takim, jakim się jest, bo to najważniejsze. Gdy człowiek się akceptuje od razu jest szczęśliwszy.
NekropolisQueen
#5 Wysłane : 12 lutego 2011 00:42:25(UTC)

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 80 razy w 78 postach
miki27 napisał:
najlepsza dieta to taka dieta żeby jeść wszystko i z umiarem i wtedy żadnych problemów

Też tak uważamBigGrini od zawsze stosują tą zasadę.
Znam przypadki koleżanek, które stosowały różne diety, jakie tylko wyczytały w prasie
i niestety przynosiło to tzw. "efekt jo-jo" lub tylko krótkotrwały efekt, po którym czuły się znacznie gorzej. Wydaje mi się, że trzeba po prostu jeść wszystko, ale zmniejszyć ilość, starać się jeść regularnie i o tych samych porach, do tego dołożyć więcej ruchu, aktywności i z pewnością da to bardziej długotrwały efekt.
Trinka
#6 Wysłane : 17 lutego 2011 20:30:38(UTC)

Przyłączony: 2011-02-17(UTC)
Kobieta

Podziękowano: 1 razy w 1 postach
Ja przerabiałam dietę Dukana. Bardzo fajna i nie ma głodzenia. Je się tylko określone składniki (głównie białko). Dieta jest skuteczna, ale to na krótki okres czasu. Zgadzam się że najlepsza dieta, jaką warto stosować na codzień to jeść z umiarem (wszystkiego po trochu). Czasami tylko ciężko powstrzymać się by nie zjeść całej czekolady, a tylko kosteczkę :P
margola
#7 Wysłane : 18 lutego 2011 08:47:08(UTC)

Przyłączony: 2011-02-14(UTC)

Dieta Dukana jest niebezpieczna dla zdrowia i żaden DOBRY dietetyk jej nikomu nie doradzi.

Sama jem zdrowo, unikam smażonych potraw. Uwielbiam owoce, nie lubię słodyczy od dzieciństwa. Jestem wdzięczna rodzicom,że nigdy nie faszerowali mnie chipsami, Nutellą i batonikami.

Moja waga już od lat utrzymuje się na stałym poziomie. Jednak uważam, że mam za szybką przemianę materii, co sprawia, że prawie wszyscy pytają mnie: Ty w ogóle coś jesz? Kiedyś mnie denerwowały takie pytania, ale teraz przestałam zwracać na nie uwagę i daję głupią odpowiedź na głupie pytanieLOL

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest sport - dużo ruchu na świeżym powietrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Wiadomo, sama dieta nie pomoże, jeśli ktoś chce schudnąć.
Trinka
#8 Wysłane : 18 lutego 2011 09:53:17(UTC)

Przyłączony: 2011-02-17(UTC)
Kobieta

margola napisał:
Dieta Dukana jest niebezpieczna dla zdrowia i żaden DOBRY dietetyk jej nikomu nie doradzi.

Sama jem zdrowo, unikam smażonych potraw. Uwielbiam owoce, nie lubię słodyczy od dzieciństwa. Jestem wdzięczna rodzicom,że nigdy nie faszerowali mnie chipsami, Nutellą i batonikami.

Moja waga już od lat utrzymuje się na stałym poziomie. Jednak uważam, że mam za szybką przemianę materii, co sprawia, że prawie wszyscy pytają mnie: Ty w ogóle coś jesz? Kiedyś mnie denerwowały takie pytania, ale teraz przestałam zwracać na nie uwagę i daję głupią odpowiedź na głupie pytanieLOL

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest sport - dużo ruchu na świeżym powietrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Wiadomo, sama dieta nie pomoże, jeśli ktoś chce schudnąć.

W jaki sposób jest niby niebezpieczna? Ja wiem, że jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych diet. Nie widziałam żadnych przeciwskazań. Zresztą opiera się na białku, eliminując tłuszcz i minimalizując węglowodany. W drugiej fazie dochodzą warzywa, więc nie ma szans żeby było za mało witamin, minerałów i na odwodnienie (bo pijesz ile chcesz).
malgosia74
#9 Wysłane : 19 lutego 2011 12:03:12(UTC)

Przyłączony: 2011-02-01(UTC)
Kobieta

Każda dieta ma swoje zalety i wady. Należy ją dobierać do swoich indywidualnych potrzeb i najlepiej nie robić niczego na własną rękę tylko poradzić się dobrego dietetyka. Dla mnie najlepszym sposobem na zrzucenie zalegającego tłuszczyku jest ruch na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek i dostarczanie wody naszemu organizmowi. Mam koleżankę która przesadziła z dietą Dukana i wylądowała w szpitalu gdyż jej dolegliwości zdrowotne drzemiące w jej ciele doprowadziły do poważnych komplikacji i długotrwałe leczenie dopiero może złagodzić te skutki diety na własną rękę. Tak że ostrożnie dziewczyny, bo zdrowie jest najważniejsze...
ciniminnies
#10 Wysłane : 19 lutego 2011 14:21:12(UTC)

Przyłączony: 2011-02-18(UTC)
Kobieta

Widzę, że zaczynają się spory na temat Dukana Blink
Sama nie stosowałam, bo mam do tego za słabe nerki, ale mój kolega zrzucił na niej 23 kilogramy i czuje się świetnie! A jak wygląda :)
Z grubaska stał się na prawdę fajnym facetemBigGrin

Ja jem co popadnie, nigdy nie miałam problemów z ciałem, ważę 48 kg przy wzroście 158 :)
Ale unikam smażonego, bo po nim boli mnie żołądek :)
I oczywiście dużo się ruszam :)
Bo ja po prostu lubię mieć ładnie wyrzeźbione ciało BigGrin
malgosia74
#11 Wysłane : 19 lutego 2011 21:57:55(UTC)

Kobieta

Też jestem niskopienna i mam 158 cm wzrostu ale waże 50 kg i musze się pilnowac z podjadaniem bo mam skłonności do tycia ... Ale ja juz mam 2 dzieci na koncie :) Czuje sie fantastycznie :)
zielonamorelka
#12 Wysłane : 4 lipca 2011 20:19:58(UTC)

Przyłączony: 2011-07-03(UTC)

widzę,że są tu zwolenniczki dukana
no cóż każdy ma swoje zdanie
moje jest takie,że ta dieta to jedna wielka porażka
co z tego że skuteczna i szybko się na neij chudnie?
1faza to w ogóle klapa samo białko?no proszę was nawet warzyw nie wolnoCursing
zbyt duże ilości białka też nei są dla nas dobre a eliminacja tłuszczy?zdecydowanie nie poprostu trzeba wybierać dobre tłuszcze
węglowodany są bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i całego organizmu bez nich można sobie jedynie zaszkodzić

nie będę się tu rozpisywać jaka ta dieta jest niezdrowa bo jestem już trochę zmęczona a możnaby o tym godzinami dyskutować

ale z całego serca mogę polecić dietę south beach i zawsze będę ją polecała
efekty daje identyczne jak dukan tyle,że skutki uboczne nie są takie same
opiera się ona na zasadach zdrowego odżywiania
można zajadać na niej wspaniałe przysmaki
jestem na niej od stycznia i schudłam już ponad 20kg
merkana
#13 Wysłane : 4 lipca 2011 21:43:49(UTC)

Kobieta

Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy w 2 postach
Wiecie co... a ja mam 183 cm wzrostu i moja waga ciągle waha się od 70 do 78 kg. Miewam wzloty i upadki- raz więcej, raz mniej. Próbowałam różnych diet, ale nigdy nie mogę się upilnować. No i powracający efekt jojo.
Nikt nigdy nie powiedział, że jestem gruba, czy nawet puszysta. Świetnie czuję sie w swoim ciele, ale chciałabym być chuda. Nie szczupła, czy proporcjonalna, a chuda. Może jak pójdę do akademika i zaznam studenckiej biedy ( a na to się zapowiada), będę musiała przestać jeśćLaugh
Póki co najbardziej trzymam się diety tzw. "świńskiej". Czyli jestem wszystkożerna i jem tyle, ile mi się zawidzi, zachce i wymyśli:D Musieliby mnie chyba zamknąć w bunkrze i podawać raz dziennie chleb i wodę, żebym schudła i zeszła poniżej 70kgFlapper
i made a friend of the western sky.
rendus
#14 Wysłane : 4 lipca 2011 22:35:59(UTC)

Przyłączony: 2011-02-22(UTC)
Kobieta

Jak to pięknie określiła Małgosia ja również jestem raczej z tych kobietek niskopiennych, 163cm. Ostatnio przytyłam i w żaden sposób nie mogę pozbyć się tłuszczyku z pewnych miejsc. W tym roku zamiast w bikini, będę opalać się chyba w golfie:(
NekropolisQueen
#15 Wysłane : 4 lipca 2011 22:48:10(UTC)

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 80 razy w 78 postach
rendus napisał:
Jak to pięknie określiła Małgosia ja również jestem raczej z tych kobietek niskopiennych, 163cm. Ostatnio przytyłam i w żaden sposób nie mogę pozbyć się tłuszczyku z pewnych miejsc. W tym roku zamiast w bikini, będę opalać się chyba w golfie:(

Nie martw się nie będzie tak źle:) są nawet specjalne stroje kąpielowe ukrywające niedoskonałości, z wkładkami modelującymi i z drapowaniami np. na brzuchu, więc wystarczy dobrze dobrany opalacz i diet nie potrzebaBigGrin
Egoistka
#16 Wysłane : 5 lipca 2011 00:11:30(UTC)

Przyłączony: 2011-02-21(UTC)
Kobieta

Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 6 razy w 6 postach
Osobiście uważam że wysiłek fizyczny jest najważniejszy jednoczenie mozna wprowadzić dietę z brakiem lub małą ilością chleba ziemniaków makaronu... wszystko co tuczy zastąpić zdrowa żywnością przede wszystkim stawiać na gotowane mięso i inne przysmaki. brak słodyczy i jak dla mnie to dieta cudz!. fakt trzeba być wytrwałym ale czego sie nie robi żeby pięknie wyglądać (:

Dieta dukana ma wyraźny efekt aczkolwiek uważam ,że nie jest odpowiednia z braku witamin.
malami_mi
#17 Wysłane : 7 sierpnia 2011 12:30:23(UTC)
Ranga: Czasem tu piszę

Przyłączony: 2011-08-06(UTC)

ja jestem zwolenniczką sportu i jedzenia wszystkiego z umiarem...na razie się sprawdza,mimo potomstwa Flapper
a dieta dukana...koleżanka schudła na niej kilkanaście kilogramów i wygląda świetnie, chociaż sama zdaje sobie sprawę, że dieta trochę kontrowersyjna...
infira
#18 Wysłane : 7 sierpnia 2011 20:03:48(UTC)

Ranga: Stały bywalec

Przyłączony: 2011-08-07(UTC)
Kobieta

miki27 napisał:

może nie wszystko, unikać na pewno słodyczy i tłustych rzeczy.
Wprowadzić dużo warzyw i owoców, nie jeść po 18, nie podjadać, jeść 5 posiłków dziennie, omijać kolorowe napoje i przede wszystkim dużo ruchu... :))
8)
kaasiorek84
#19 Wysłane : 22 sierpnia 2011 11:22:54(UTC)

Przyłączony: 2011-08-22(UTC)

nigdy nie stosowałam żadnej diety i nie mam takiego zamiaru....najważniejszy jest ruch..ja i mój mąż mamy wykupione karnety na siłownię i regularnie ćwiczymy...można też znaleźć fajną dyscyplinę sportową, chodzić na spacery, pływalnie rower..kazdy może znaleźć coś dla siebie..

nigdy nie lubiłam fast foodów...serio niedobrze mi się robi na ich widok, ponieważ wiem jak i z czego są przygotowywane

zawsze staram się jeść racjonalnie 5 posiłków dziennie i nic po 18...ale nie ograniczam sie..ze jem tylko chleb ciemny, zero słodyczy (bez nich bym nie przezyłaBigGrin )makaronów etc...wszytsko jest dla ludzi tylko trzeba kierować się rozsadkiem

piję dużo wody....bardzo dużoCool

i błagam nie wierzcie reklamom o cudownych herbatkach, tabletkach i urządzeniach masujacych..to jest totalna porażka...nic nie pomoże, jeśli zwyczajnie w świecie nie ruszy się tyłkaBigGrin
Karinka
#20 Wysłane : 22 sierpnia 2011 14:41:53(UTC)

Przyłączony: 2011-08-22(UTC)

Zgadzam się z tym, że z dietami należy uważać. Sama się o tym przekonałam, gdy próbowałam kiedyś diety białkowej. Poddałam się po ponad tygodniu.. Byłam tak wyniszczona energetycznie, to była jakaś masakra. : X Teraz dbam o zdrowie i nie wyobrażam sobie przeprowadzania kolejnych takich eksperymentów na własnej osobie. Nagłe zmiany w odżywianiu chyba nie przynoszą porządanego efektu, a są wręcz szkodliwe. Dlatego uważam, że najlepiej jest się poradzić kogoś kto się na tym zna. Gdybym miała się teraz np. odchudzać to pewnie wybrała bym się do dietetyka, żeby to on dopasował mi dietę odpowiednio do moich potrzeb, możliwości oraz trybu życia jaki prowadzę.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
9 Strony123>»
Skocz do forum