Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

3 Strony123>
Samochód nowy, czy używany?
sylwia4012
#1 Wysłane : 24 kwietnia 2016 15:32:01(UTC)
Ranga: Czasem tu piszę

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2014-01-22(UTC)

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy w 0 postach
Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?
Sponsor  

NekropolisQueen
#2 Wysłane : 25 kwietnia 2016 15:08:40(UTC)

Ranga: Stary wyjadacz

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 81 razy w 79 postach
sylwia4012 napisał:
Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?

Zależy. Jeśli się trochę człowiek zna i potrafi zrobić drobne naprawy lub ma kogoś wśród znajomych czy rodziny, ma w zanadrzu także inne auto (zastępczo, gdyby tamte nagle się zepsuło), to moim zdaniem można kupić coś lepszego, używanego.

Jeśli jednak nie mamy czasu i pieniędzy na to, by auto stało u mechaników, sami nie potrafimy nic zrobić, a potrzebujemy samochodu, aby np. dojeżdżać codziennie do pracy, to chyba lepiej mieć auto z niższej półki, ale za to niezawodne, takie co to tylko będziemy tankować, zmieniać opony, dolewać płynów-to warto takie kupić i się nie martwić o nic.

Sama jestem za tym, aby kupić nowe auto z niższej półki z salonu, gdyż takie właśnie miałam i przez ponad 10 lat nie martwiłam się niczym, nic nie naprawiałam.
irenaa91
#3 Wysłane : 27 kwietnia 2016 09:15:17(UTC)
Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2015-07-20(UTC)
Kobieta

Lepszym wyborem będzie używany samochód, ale taki kilkuletni, z niewielkim przebiegiem i w dobrym stanie. Kupowanie używanego to jednak ryzyko - możemy trafić np. na uszkodzony, powypadkowy, czy z przekręconym licznikiem, co sprzedawca oczywiście przemilczy. Przed zakupem używanego auta radzę więc sprawdzić jego historię, np. tutaj http://www.autobaza.pl - potrzebny jest do tego jego numer VIN (jeśli sprzedawca nie chce go podać, to wiadomo, że coś jest nie tak). Przed zakupem koniecznie trzeba też udać się do mechanika (uczciwy sprzedawca nie będzie miał nic przeciwko).
rodzynka
#4 Wysłane : 23 maja 2016 16:46:29(UTC)

Przyłączony: 2016-04-05(UTC)

wg mnie lepszy używany, ale z pewnego źródła, jeżeli masz znajomego mechanika, to super :)
gajaa88
#5 Wysłane : 24 maja 2016 09:57:17(UTC)

Przyłączony: 2016-04-17(UTC)
Kobieta

Używany bardziej się opłaca, ale pod warunkiem, że kupimy taki w dobrym stanie - inaczej trzeba będzie do niego ciągle dokładać i to sporo. Mając pieniądze lepiej jednak kupić nowy - ma gwarancję, jest bezawaryjny, w idealnym stanie. Na nowych można sporo zaoszczędzić kupując model z poprzedniego roku, zamiast najnowszego - tutaj http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje było ostatnio sporo modeli Opla w takiej promocji.
Gruszka94
#6 Wysłane : 25 maja 2016 18:01:42(UTC)
Ranga: Stały bywalec

Przyłączony: 2015-09-25(UTC)

Jeśli możecie, to na pewno kupujcie nowe auta. Jeśli kupujecie stary samochód, to zawsze musicie liczyć się z ukrytymi wadami. Co prawda zawsze możecie skorzystać z http://autoprawo.pl/ i odzyskać pieniądze, ale po co robić sobie tyle trudu?
Izunia
#7 Wysłane : 3 czerwca 2016 18:47:16(UTC)

Przyłączony: 2016-06-03(UTC)

Najlepiej kupić saomochód posalonowy , 30 % tańszy i pełna gwarancja. Znajoma prowadzi usługi pielęgniarskie i zawsze powtarza , że nowy to nowy ale jak się nie ma na nowy to lepiej kupić używany ale taki, który będzie tani w utrzymaniu.
Wera
#8 Wysłane : 17 lipca 2016 18:52:59(UTC)

Przyłączony: 2016-06-01(UTC)

Te używane są dobre pod warunkiem, że sprawdzisz je przed zakupem by później nie mieć żadnych z nim niespodzianek.Ja tak właśnie sprawdziłam auto przed zakupem u mojego mechanika http://autokorbas.pl/W chwili podpisywania umowy miałam pojęcie jakie napraw należy dokonać w aucie. Żadnych poważnych usterek nie miało więc godziwie służy mi już drugi rok.
Honorata
#9 Wysłane : 7 sierpnia 2016 12:28:53(UTC)

Przyłączony: 2016-02-12(UTC)

Zważywszy na to, że w wielu wypadkach można dać się naciąć, najlepiej brać pod uwagę tylko samochody używane z gwarancją, które sprzedają np. autoryzowane salony danych marek w swoich komisach. W końcu nawet kilkuletnie Volvo XC90 może być wciąż dobrym autem o ile ma zweryfikowaną przeszłość i było odpowiednio serwisowane od nowości.
Mewto
#10 Wysłane : 17 sierpnia 2016 09:10:36(UTC)

Przyłączony: 2016-08-10(UTC)

Musisz napisać ile masz kasy przeznaczonej na ten samochód i wtedy będzie można coś pomyśleć :)
paaula190
#11 Wysłane : 25 sierpnia 2016 09:36:38(UTC)

Przyłączony: 2016-08-11(UTC)
Kobieta

Jeśli kogoś stać, to powinien wybrać nowy - jest w idealnym stanie i ma gwarancję. Co do używanych, to niektóre są w całkiem niezłym stanie - proponuję wybrać jakiś 2-3 letni, ale jeśli taki jest za drogi, to może być też starszy, ale nie kilkunastoletni, to zazwyczaj graty. Jeśli zdecydujesz się na używany, to sprawdź go przed zakupem - na http://www.carcheck.com.pl jest parę słów jak to zrobić.
Febertys
#12 Wysłane : 29 sierpnia 2016 07:31:40(UTC)

Przyłączony: 2016-08-29(UTC)

Bierz używanego forda teraz do niego akcesoria ford są tanie i na spokojnie możesz sobie go kupić wymiana jakiejkolwiek części nie uczyni ci dużo i dasz radę ekonomicznie jeździć.
vinadr
#13 Wysłane : 29 sierpnia 2016 07:47:58(UTC)

Przyłączony: 2016-08-29(UTC)

W tym kraju kupić używany samochód to nie jest taka prosta sprawa żeby się nie wpakować na minę. Albo nowy albo osobiście sprowadzony z zagranicy. Bez pośrednictwa handlarzy.

#14 Wysłane : 30 sierpnia 2016 20:47:24(UTC)

Przyłączony: 2016-06-15(UTC)

starego wypicuj i będzie jak nowy, oto przykład:

czy wyglada na używany. Znana firma http://caressence.pl zajmuję się takimi zleceniami.
Santar
#15 Wysłane : 23 września 2016 07:15:03(UTC)

Przyłączony: 2016-09-23(UTC)

Jak dla mnie zależy ile masz budżetu, na pewno jeśli masz około 40 tyś to nowe autko, poniżej kupowałabym coś lepszego ale używanego.
#16 Wysłane : 27 września 2016 13:05:46(UTC)

Przyłączony: 2016-09-09(UTC)

Podziękowano: 1 razy w 1 postach
Zależy bo można kupić dobry samochód używany, który jest sprawny w 100% a można trafić na jakiegoś oszusta który twierdzi, że samochód jest super a tak na prawdę jest po wypadku :P

#17 Wysłane : 29 września 2016 07:31:32(UTC)

Przyłączony: 2016-09-29(UTC)

Na moje to lepiej kupić używkę i tyle na moje warto właśnie sobie ogarnać ten temat i poczytać że nowych się nie opłaca
#18 Wysłane : 17 października 2016 23:16:39(UTC)

Przyłączony: 2016-06-30(UTC)
Kobieta

Jeśli kogoś stać, kupuje nowe auto, jeśli nie, poprzestaje na używanym. W tym drugim wariancie dobrze jest zainwestować w chip tuning - http://www.maxituning.pl/oferta/chip-tuning/. Znacznie usprawnia działanie auta, zwiększa jego przyczepność, oraz powoduje zmniejszenie zużycia paliwa.
werax
#19 Wysłane : 24 października 2016 13:34:09(UTC)

Przyłączony: 2016-09-21(UTC)

moim zdaniem nie opłaca się kupować nowego samochodu, bo z chwilą wyjazdu z salonu tracisz na jego wartości. W dzisiejszych czasach nie jest zbyt dużym problemem znaleźć używany samochód w dobrym stanie, bez żadnych przekrętów.
karii
#20 Wysłane : 7 listopada 2016 11:51:01(UTC)

Przyłączony: 2016-08-10(UTC)

jakby jakiś używany się już nie nadawał to polecam skup samochodów za gotówke gdańsk
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
3 Strony123>
Skocz do forum