Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

6 Strony123>»
Antykoncepcja
malgosia74
#1 Wysłane : 19 lutego 2011 18:16:34(UTC)

Ranga: Stary wyjadacz

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2011-02-01(UTC)
Kobieta

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy w 0 postach
Czy daje nam gwarancje bezpiecznego seksu czy zawsze jest ta nutka niepewności? Czy znacie komfort bezpiecznego seksu? A może macie jakieś przygody ze srodkami antykoncepcyjnymi typu "peknieta prezerwatywa ' ??
Sponsor  

aisza86
#2 Wysłane : 22 lutego 2011 16:59:22(UTC)

Ranga: Czasem tu piszę

Przyłączony: 2011-02-22(UTC)

Zawsze jest jakieś ryzyko wpadki nie ma 100% pewności zabezpieczenia
Poprostuja25
#3 Wysłane : 23 lutego 2011 16:16:00(UTC)
Ranga: Stały bywalec

Przyłączony: 2011-02-20(UTC)

Mój synek pojawił się na świecie za sprawą globulki antykoncepcyjnej, która nie zadziałałą tak jak trzeba ;) Teraz biorę tabletki i w ogóle się ciąży nie obawaiam. To naprawdę duży komfort psychiczny :)
Egoistka
#4 Wysłane : 26 lutego 2011 02:38:02(UTC)

Przyłączony: 2011-02-21(UTC)
Kobieta

Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 6 razy w 6 postach
Nie pewność to lecieć w młodym wieku z głową w chmurach bez jakiegokolwiek.
Uważam że tabletki ,gumka i jednak w pewnym sensie jest zapewniony.
malgosia74
#5 Wysłane : 3 marca 2011 13:18:14(UTC)

Kobieta

Moim zdaniem dobrej firmy wkładka anty jest jakby lepszym gwarantem zabezpieczającym przed zajściem w ciążę o ile lekarz nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak decyzja zawsze nalezy do nas samych... najczęściej wybieramy jednak prezerwatywy...
pero33
#6 Wysłane : 6 marca 2011 22:39:08(UTC)
Ranga: Czasem tu piszę

Przyłączony: 2011-02-13(UTC)

ja kilka lat brałam tabletki anty i polecam. Bez zapominania (ale to dlatego że raczej mam dobrą pamięć) i bez problemu że nie ma gumek itp.

Półtora roku temu urodziłam synka i od tamtej pory używamy gumek. Nie oszukujmy się ale seks wygląda (smakuje) niestety inaczej.
Planujemy za niedługo drugiego szkraba więc nie ma sensu zaczynania brania tabletek. Ale po wszystkim na pewno do nich wrócę.
Poprostuja25
#7 Wysłane : 17 marca 2011 20:25:11(UTC)

Ze wszystkich znanych mi i używanych metod antykoncepcyjnych najlepiej sprawdziły się właśnie tabletki. Gumek i innych wkładek nie znoszę. Ale ja mam stałego partnera, więc prezerwatyw w celach ochronnych używać nie muszę. Co do plastrów to są także skuteczne i wygodne, niestety dość drogie.
merkana
#8 Wysłane : 17 marca 2011 20:34:08(UTC)

Kobieta

Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy w 2 postach
A ja boję się trochę tabletek. Jestem młoda (19 z hakiem) i antykoncepcja hormonalna mnie przeraża, tym bardziej, że współżycie to dla mnie ciągle jeszcze nowość. Wydaje mi się, że stosując tabletki ciągle bałabym się, że jednak coś z tego wyniknie (moja kuzynka zaszła w ciążę mimo tabletek), więc na pełen luz bez ogumienia zdecyduję się chyba dopiero wtedy, kiedy dojrzeję do posiadania dziecka:) oczywiście wiem, że gumka zawsze może pęknąć, ale staram się być bardzo uważna w tych sprawach:)
i made a friend of the western sky.
Poprostuja25
#9 Wysłane : 17 marca 2011 20:41:42(UTC)

merkana napisał:
A ja boję się trochę tabletek. Jestem młoda (19 z hakiem) i antykoncepcja hormonalna mnie przeraża, tym bardziej, że współżycie to dla mnie ciągle jeszcze nowość. Wydaje mi się, że stosując tabletki ciągle bałabym się, że jednak coś z tego wyniknie (moja kuzynka zaszła w ciążę mimo tabletek), więc na pełen luz bez ogumienia zdecyduję się chyba dopiero wtedy, kiedy dojrzeję do posiadania dziecka:) oczywiście wiem, że gumka zawsze może pęknąć, ale staram się być bardzo uważna w tych sprawach:)

Nie bój się tabletek, nie taki diabeł straszny... Jeśli lekarz Ci je dobrze dobierze, nie powinnaś odczuwać żadnych skutków ubocznych. Podobnie jak ja. Nawet chciałam mieć jeden skutek - większe piersi, ale nic z tego ;) Stosuję je już ponad trzy lata i żadna wpadka mi się nie przytrafiła. A czasem zdarza mi się jednej zapomnieć...
merkana
#10 Wysłane : 17 marca 2011 20:45:38(UTC)

Kobieta

Poprostuja25 napisał:
merkana napisał:

Nie bój się tabletek, nie taki diabeł straszny... Jeśli lekarz Ci je dobrze dobierze, nie powinnaś odczuwać żadnych skutków ubocznych. Podobnie jak ja. Nawet chciałam mieć jeden skutek - większe piersi, ale nic z tego ;) Stosuję je już ponad trzy lata i żadna wpadka mi się nie przytrafiła. A czasem zdarza mi się jednej zapomnieć...

Wiesz, masz dużo racji, ale trafić na lekarza, który dobierze je prawidłowo... Nie tyle boje się skutków ubocznych, co właśnie tego, że mój organizm spłata mi figla i ciach- wpadka. Może nie dojrzałam jeszcze do tabletek, sama nie wiem. :)
Poprostuja25
#11 Wysłane : 17 marca 2011 20:57:09(UTC)

Jesteś młodziutka i pewnie bardzo boisz się niechcianej ciąży, więc nie ufasz temu, czego nie widać ;) Osobiście nie znam żadnej kobiety, która by "wpadła" biorąc tabletki. Przyjmuje się, że 1 na 1000 kobiet zachodzi w ciąże stosując ten rodzaj antykoncepcji. To niewiele...
merkana
#12 Wysłane : 17 marca 2011 21:02:50(UTC)

Kobieta

Poprostuja25 napisał:
Jesteś młodziutka i pewnie bardzo boisz się niechcianej ciąży, więc nie ufasz temu, czego nie widać ;) Osobiście nie znam żadnej kobiety, która by "wpadła" biorąc tabletki. Przyjmuje się, że 1 na 1000 kobiet zachodzi w ciąże stosując ten rodzaj antykoncepcji. To niewiele...

Wiesz co, przekonałaś mnie:) więc pogodzę to w ten sposób- będę stosować tabletki i gumkę jednocześnie- żeby miec komfort psychiczny:):)
Poprostuja25
#13 Wysłane : 17 marca 2011 21:07:59(UTC)

Tylko musisz znaleźć sobie mądrego i zaufanego lekarza. Ja takiego mam i chwała mu za to, że istnieje :) Jemu udało się już za pierwszym razem dobrać mi takie tabletki, żebym czuła się komfortowo - bez przybrania na wadze, bez zmiany nastroju i stanów depresyjnych i bez innych skutków ubocznych.
Trinka
#14 Wysłane : 18 marca 2011 16:44:26(UTC)

Przyłączony: 2011-02-17(UTC)
Kobieta

Podziękowano: 1 razy w 1 postach
Według mnie prezerwatywy są najlepsze. Szanse na zajście minimalne i zero efektów ubocznych.
Co do tabletek to jest takie rozchwianie nerwowe i dlatego ich nie biorę. Źle się po nich czuję.
babka
#15 Wysłane : 18 marca 2011 20:00:24(UTC)
Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2011-01-26(UTC)

Ja Wam powiem, że moja przygoda z antykoncepcją rozpoczęła się od trądziku, bo dostałam od lekarza pigułki sylvie30, aby wyleczyć trądzik i powiem Wam że cudny jest seks gdy nie boimy się wpadki.
Poprostuja25
#16 Wysłane : 23 marca 2011 08:30:50(UTC)

Trinka napisał:
Według mnie prezerwatywy są najlepsze. Szanse na zajście minimalne i zero efektów ubocznych.
Co do tabletek to jest takie rozchwianie nerwowe i dlatego ich nie biorę. Źle się po nich czuję.

Są różne rodzaje tabletek. Najwyraźniej te, których używasz sa dla Ciebie źle dobrane. Pamiętam jak moja przyjaciółka zaczęła brac tabletki i przez pierwsze jakie używała miała okropne zmiany nastroju, wręcz na skraju depresji. Lekarz zmienił jej wówczas na inne i już potem wszystko wróciło do normy.
Diana
#17 Wysłane : 27 września 2011 18:21:22(UTC)
Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2011-09-27(UTC)

Podziękowano: 1 razy w 1 postach
Przed dobraniem antykoncepcji należy zrobić odpowiednie badania. Badania krwii, badanie ginekologiczne, wywiad.
cacauatlie
#18 Wysłane : 27 września 2011 18:41:27(UTC)

Przyłączony: 2011-03-29(UTC)

Ja po namowach Chłopaka zgodziłam się na branie tabletek, oczywiście źle były dobra ( musiałam co chwilę pić i siusiać), odstawiłam po 3 miesiącach. Niestety tabletki nieco znieregulowały mój cykl miesiączkowy, który przeżywa kilkudniowe wahania. Teraz używamy tylko prezerwatyw i nie narzekam. Do tabletek wrócę z pewnością, gdy razem zamieszkamy, a przynajmniej częściej będziemy spędzać ze sobą noce.
pscolka
#19 Wysłane : 27 września 2011 19:16:50(UTC)

Przyłączony: 2011-07-05(UTC)

Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy w 7 postach
Ja tam jakoś nie chcę brać tabletek antykoncepcyjnych. Nie odczuwam w ogóle takiej potrzeby. A w takich intymnych sytuacjach tylko prezerwatywa.
calibra
#20 Wysłane : 27 września 2011 19:41:56(UTC)

Przyłączony: 2011-07-15(UTC)

Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 21 razy w 21 postach
merkana napisał:
Poprostuja25 napisał:

Wiesz co, przekonałaś mnie:) więc pogodzę to w ten sposób- będę stosować tabletki i gumkę jednocześnie- żeby miec komfort psychiczny:):)

Ja tak robiłam Flapper . I bardzo się z tego cieszę. A tabletki hormonalne z przerwami stosuję około 10 lat. I polecam - zasadniczo nie ma szans na zajście w ciąże jeżeli bierze się je regularnie i w ciągu 4 godzin po przyjęciu tabletki nie zwymiotuje się jej. Z wzięciem tabletki spóźniłam się chyba maksymalnie 3 godziny, a podobno mozna do 12 godzin. Ogólnie - komfortowa sprawa ...
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
6 Strony123>»
Skocz do forum