Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

9 Strony123>»
Wczasy w Polsce czy za granica?
malgosia74
#1 Wysłane : 19 lutego 2011 18:10:00(UTC)

Ranga: Stary wyjadacz

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2011-02-01(UTC)
Kobieta

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy w 0 postach
Teraz podobno bardziek opłaca sie wyjechac na wczasy wypoczynkowe za granice niz podróżować po kraju... Czy jednak warto rezygnowac z poznania zakątków Polski, których jeszcze nie znamy? Przeciez tyle zabytkowych miejsc, pieknych i histoycznych jest w naszym kraju. I sprawdza się powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie"...
Sponsor  

ciniminnies
#2 Wysłane : 19 lutego 2011 20:36:11(UTC)

Przyłączony: 2011-02-18(UTC)
Kobieta

Podziękowano: 1 razy w 1 postach
Ja w tym roku byłam w Szwecji w pracy.
Przy okazji zajechałam do Danii. Powiem Wam, że Kopenhaga to najpiękniejsze miasto, jakie w życiu widziałam.
A byłam w Anglii, ww. Szwecji, Danii, Norwegii, Grecji i Tunezji.

Po prostu miasto mnie tak zauroczyło... Ma taki klimat. I żadna Grecja się do niej nawet nie umywa:)
Byłam także w Norwegii, chciałam zobaczyć Zorzę Polarną, ale niestety się nie udało Crying
Może w te wakacje, bo też planuję pracę w Szwecji (nie ma to jak uczennica szkoły średniej zapieprzająca na sprzątaniu w szwedzkich hotelachCursing ).

merkana
#3 Wysłane : 19 lutego 2011 20:39:04(UTC)

Kobieta

Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy w 2 postach
Ja marzę o wyjeździe do Petersburga. Wszystko bym oddała za białe noce:D Niestety nie byłam jeszcze nigdy za granicą. Nigdzie. Mam nadzieję, że jako przyszła studentka rusycystyki wyjadę do Rosji i będę się nia rozkoszować do upadłego:D
A Skandynawia pociaga mnie tylko ciutkę mniej:D Chciałabym zobaczyć fiordy, górzyste lasy i poczuć ten niepowtarzalny klimat:D
i made a friend of the western sky.
Trinka
#4 Wysłane : 20 lutego 2011 18:23:20(UTC)

Przyłączony: 2011-02-17(UTC)
Kobieta

Ja wolę zagranicę jechać. Taniej wychodzi :P Jeszcze jak byłam młodsza to co roku jeździłam nad nasze morze, ale teraz dużo Niemców tam jest i ceny dość wysokie. Na mazurach jeszcze nie byłam, może się kiedyś jeszcze wybiorę. Na inne miejsca nie patrzę, bo ja lubię w wodzie się popluskać odpoczywając. Bardzo chciałabym jechać do Brazyli i do Chin, ale to raczej tanie wczasy nie są, więc na razie zbieram "na kiedyś". W tym roku pewnie Grecja będzie.
malgosia74
#5 Wysłane : 21 lutego 2011 18:04:03(UTC)

Kobieta

Ja tez chce za granicę, całkiem niedaleko ode mnie Słowacja, Chorwacja i tyle wspaniałych rzeczy do obejrzenia i utrwalenia na fotografii i filmie... Tylko jak dla mnie jest to na razie niemozliwe z powodu tak błahego jak ... kasa... A kraje bliskiego i dalekiego wschodu sa moim największym marzeniem Japonia echhh ... dobrze, że marzenia nie bolą bo umarłabym w bólach juz dawno :)
NekropolisQueen
#6 Wysłane : 8 czerwca 2011 10:44:07(UTC)

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 81 razy w 79 postach
malgosia74 napisał:
Teraz podobno bardziek opłaca sie wyjechac na wczasy wypoczynkowe za granice niz podróżować po kraju... Czy jednak warto rezygnowac z poznania zakątków Polski, których jeszcze nie znamy? Przeciez tyle zabytkowych miejsc, pieknych i histoycznych jest w naszym kraju. I sprawdza się powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie"...

Masz rację, większość woli wyjechać na wczasy zagraniczne, niż zaplanować je w Polsce a szkoda, bo nasz kraj jest przepiękny i ma mnóstwo uroczych zakątkówBigGrinz drugiej jednak strony, skoro wyjazdy zagraniczne są cenowo dostępne dla większości z nas to ciągnie nas i w inne krajeBigGrinJa mam na to takie rozwiązanie, że wakacje można zaplanować za granicą, a ferie zimowe gdzieś w Polsce, bądź jeden tydzień w Polsce a drugi za granicąBigGrin
cacauatlie
#7 Wysłane : 8 czerwca 2011 13:30:17(UTC)

Przyłączony: 2011-03-29(UTC)

Myslę, że gdyby kliamat był w Polsce innym, albo pogoda- jak lato to lato, jak zima to na całego, to ludzie chętniej by wyjeżdzali- inny problem Polska cenowo jest droga, nad morzem ceny są takie, że aż oczy bolą :( W grę wchodzi także mentlność ludzi- "Polska, phi, pojadę za granicę, pokaże, że mnie stać" :)
werkados
#8 Wysłane : 26 lipca 2011 22:00:11(UTC)

Ranga: Stały bywalec

Przyłączony: 2011-07-23(UTC)
Kobieta

malgosia74 napisał:

Zgadzam się z tobą. Jestem w trakcie czytania książki pana Zubilewicza "Polska na pogodę i niepogodę". To aż niewiarygodne ile pięknych miejsc można zobaczyć w małych miasteczkach, o których istnieniu większość z nas nie wie... Mnie osobiście najbardziej podobają się Mazury. Bardzo lubię podróżować, w Polsce najbardziej zauroczyło mnie Roztocze - nieodkryty kawałek. Jeden z najczystszych regionów Polski, przemysł jeszcze tu nie dotarł. Ogólnie wiele jeszcze do zobaczenia - w każdym razie jestem jedną z tych osób, która lubi podróżować po Polsce. ;-)
alstar
#9 Wysłane : 30 lipca 2011 08:47:00(UTC)

Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2011-07-30(UTC)

Jak wakacje to tylko w Kołobrzegu. To miasto, w ktorym można wiele robić nawet w deszczowy dzien.
Odradzalabym wyjazdów w małe nadmorkie miejscowosci, bo jesli spadnie deszcz to może być problem z tym co robić
Always star :)
Egoistka
#10 Wysłane : 30 lipca 2011 11:27:32(UTC)

Przyłączony: 2011-02-21(UTC)
Kobieta

Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 6 razy w 6 postach
Warto na pewno pod względem złotego i atrakcji. W dzisiejszych czasach spokojnie pojedziesz za granicę i wyjdzie prawie na to samo co zwiedzanie imprezy szaleństwo np. nad polskim morzem . Ceny strasznie spadały i spadają z każdym dniem ,dlatego warto wyjechać chodź na chwile z kraju i poznać zakątki bo nigdy nie wiadomo czy będzie jeszcze okazja. Polska? Polska to piękny graj całe pasmo gór, woj.świętokrzyskie zabytki jaskinie skały wie le jest tego do zwiedzenia ,nie oszukując się w każdym województwie znajdziemy coś pięknego dla siebie od gór do parków aż po morze. Kolejnym atutem są nie wielkie odległości jeśli zwiedzamy jakiś pas a atrakcji co nie miara . No tyle że najlepiej zwiedzać to samolotem (: aczkolwiek reasumując zdecydowanie wybrałabym ciepłe kraje poznała kulturę inne życie innych ludzi'-ewentualnie leżała brzuchem do góry na plaży ;)))
Christine
#11 Wysłane : 3 sierpnia 2011 10:29:05(UTC)

Przyłączony: 2011-07-05(UTC)

Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy w 2 postach
W Polsce jest pięknie, ale lato i wakacje korzają się z opalaniem, kąpaniem a nasza pogoda z roku na rok jest gorsza, jest zimno a to nie sprzyja wakacjom. Wiec na zwiedzanie Polska a na opalanie zagranica:=) Albo ferie w Polsce a lato zagranicą;=)
nika
#12 Wysłane : 29 sierpnia 2011 13:05:25(UTC)

Ranga: Stały bywalec

Przyłączony: 2011-07-13(UTC)

malgosia74 napisał:

Polska jest piekna,i wiele mijsc jest wartych zwiedzenia.Ale w Polsce ostatnio strasznie wszystko zdrożało Angry
I wycieczka za granicą pod palmami,i z przezroczytsą wodą,oraz świecącym śłońcem cały dzien sie bardziej opłaca.Ja byłam 2 lata temu w Tunezji,a w Polsce płaciłam za tydzień pobytu prawie taką samą kwotę co w Tunezji.Byłam przerażona tymi cenami nad morzem...
NekropolisQueen
#13 Wysłane : 29 sierpnia 2011 13:13:49(UTC)

nika napisał:
malgosia74 napisał:

Polska jest piekna,i wiele mijsc jest wartych zwiedzenia.Ale w Polsce ostatnio strasznie wszystko zdrożało Angry
I wycieczka za granicą pod palmami,i z przezroczytsą wodą,oraz świecącym śłońcem cały dzien sie bardziej opłaca.Ja byłam 2 lata temu w Tunezji,a w Polsce płaciłam za tydzień pobytu prawie taką samą kwotę co w Tunezji.Byłam przerażona tymi cenami nad morzem...

Masz rację, że Polska jest piękna i ma mnóstwo cudownych miejsc, o których istnieniu nawet większość z nas nie ma pojęcia, ale jeśli chodzi o kwestię finansową, to zrozumiałe,że za takie same pieniądze wolimy pojechać tam, gdzie mamy gwarancję pięknej pogody i czystej wodyBigGrinJa myślę, że warto również jeśli chodzi o Polskę,wybierać miejsca, które nie są dobrze rozreklamowane, bo zazwyczaj tam nie jest drogo, a może być bardzo fajnie. Tanio można wynająć pokój w jakieś agroturystyce, gdzie możemy się raczyć do woli pysznymi wyrabianymi tam serami, oraz innymi produktami:)niedaleko mamy przejścia graniczne oraz miejscowości uzdrowiskowe, przecież nie musimy jechać np. do samej Polanicy Zdrój, aby ją zwiedzać, możemy się zatrzymać na jednej z okolicznych wiosek, skąd wszędzie mamy blisko.
karcelka
#14 Wysłane : 30 sierpnia 2011 08:29:43(UTC)

Przyłączony: 2011-07-04(UTC)
Kobieta

Podziękowano: 7 razy w 7 postach
NekropolisQueen napisał:
nika napisał:
malgosia74 napisał:

Masz rację, że Polska jest piękna i ma mnóstwo cudownych miejsc, o których istnieniu nawet większość z nas nie ma pojęcia, ale jeśli chodzi o kwestię finansową, to zrozumiałe,że za takie same pieniądze wolimy pojechać tam, gdzie mamy gwarancję pięknej pogody i czystej wodyBigGrinJa myślę, że warto również jeśli chodzi o Polskę,wybierać miejsca, które nie są dobrze rozreklamowane, bo zazwyczaj tam nie jest drogo, a może być bardzo fajnie. Tanio można wynająć pokój w jakieś agroturystyce, gdzie możemy się raczyć do woli pysznymi wyrabianymi tam serami, oraz innymi produktami:)niedaleko mamy przejścia graniczne oraz miejscowości uzdrowiskowe, przecież nie musimy jechać np. do samej Polanicy Zdrój, aby ją zwiedzać, możemy się zatrzymać na jednej z okolicznych wiosek, skąd wszędzie mamy blisko.

Na swoim własnym przykładzie mogę napisać,że to prawda,że wczasy w Polsce,a te zagranicznie nie różnią się zbytnio między sobą, jeśli chodzi o ceny.. Te wakacje spędziłam w Turcji. 2 piękne,wspaniałe,słoneczne i pełne wrażeń tygodnie.. Cóż.. w Polsce w tym czasie max +20'.. a tam.. nawet w nocy 30'..
Wiadomo, Polska to Polska.. ma swoje uroki.. ale tak jak NekrpolisQuenn uważam,że Polske równie dobrze można zwiedzic zimą,i nie nastawiać sie na typowe wielkie kurorty! Planując nasze wakacje,czy to latem, czy zimą można zaoszczędzić dosłownie na wszystkim,co nie oznacza,że będą one w jakiś tam sposób gorsze!np weekend spędzony na wsi, w pięknej i cichej okolicy,w jakims gospodarstwie agroturystycznym na pewno pozwoli nam bardziej odpocząć i skorzystać z tego czasu wolnego jak weekend spędzony w hotelu, w zatłoczonym i głośnym kurorcie..
Diana
#15 Wysłane : 2 października 2011 22:06:05(UTC)

Przyłączony: 2011-09-27(UTC)

Też się zgodzę, z tym, że wczasy lub wyjazdy w Pl są w tej samej cenie co zagraniczne wakacje.

Pobyt np. w Llloret de mar na obozie młodziezowym kosztuje niewiele ponad 1500zł. Nie wierzę, by za te pieniądze można przeżyć na podobnym poziomie i z taką pogodą 10 dni nad Polskim Morzem, choć uwielbiam Polskie Morze ;/
pscolka
#16 Wysłane : 3 października 2011 09:12:42(UTC)

Przyłączony: 2011-07-05(UTC)

Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy w 7 postach
Ja niestety jeszcze nie byłam zagranicą na wakacjach, ale mam nadzieję, że w końcu to nadrobię kiedyś;)
edyta21
#17 Wysłane : 3 października 2011 18:57:04(UTC)

Ranga: Czasem tu piszę

Przyłączony: 2011-09-26(UTC)
Kobieta

Preferuje wakacje w Polsce, najtańszym kosztem wypad ze znajomymi pod namiot, albo na jakieś domki nad jezioro. Nie ważne gdzie, ważne z kim. Chociaż nie powiem, że nie chciałabym pojechać sobie gdzieś do Włoch czy Londynu... może kiedyś w przyszłości, na razie brak finansów.
NekropolisQueen
#18 Wysłane : 3 października 2011 19:01:07(UTC)

edyta21 napisał:
Preferuje wakacje w Polsce, najtańszym kosztem wypad ze znajomymi pod namiot, albo na jakieś domki nad jezioro. Nie ważne gdzie, ważne z kim. Chociaż nie powiem, że nie chciałabym pojechać sobie gdzieś do Włoch czy Londynu... może kiedyś w przyszłości, na razie brak finansów.

Masz rację, że najważniejsze z kim spędzamy wakacje, bo przy odpowiednim towarzystwie możemy się wszędzie super bawić i na odwrót przy beznadziejnych ludziach, nawet wczasy na Majorce mogą się uprzykrzyć:)Najważniejsze by się dobrze zgrać i ustalić wspólnie jakiś fajny wypadzik i może być bardzo fajnie.
Diana
#19 Wysłane : 4 października 2011 17:40:37(UTC)

Przyłączony: 2011-09-27(UTC)

Dziewczyny, to oczywiste, że towarzystwo jest najważniejsze. jestem lokalną patriotką, ale Polskie Morze potrafi płatać figle pogodowe i raz trafiłam na taki weekend na Helu, że ciągle padało. Byliśmy pod namiotem. Co wtedy robić? Ile można siedzieć w knajpie i ile grać w karty?
Nie powiecie przecież, że piękna pogoda w Hiszpanii czy we Włoszech nie kusi? Nie lubię nastawienia takiego negatywnego. Każdy jest kowalem swego losu. Ja już w liceum zarabiałam własne pieniądze sprzedając rzeczy na allegro i innych portalach. Wystarczy chcieć...
NekropolisQueen
#20 Wysłane : 4 października 2011 18:01:21(UTC)

Diana napisał:
Dziewczyny, to oczywiste, że towarzystwo jest najważniejsze. jestem lokalną patriotką, ale Polskie Morze potrafi płatać figle pogodowe i raz trafiłam na taki weekend na Helu, że ciągle padało. Byliśmy pod namiotem. Co wtedy robić? Ile można siedzieć w knajpie i ile grać w karty?
Nie powiecie przecież, że piękna pogoda w Hiszpanii czy we Włoszech nie kusi? Nie lubię nastawienia takiego negatywnego. Każdy jest kowalem swego losu. Ja już w liceum zarabiałam własne pieniądze sprzedając rzeczy na allegro i innych portalach. Wystarczy chcieć...

Masz rację:) Zazwyczaj wtedy, jak nie ma pogody nad morzem, to wydaje się dużo kasy, bo zamiast wygrzewać się na plaży, siedzi się w knajpkachBigGrinWystarczy pomysł, zgranie i organizacja, dobry plan i można naprawdę niewielkim kosztem spędzić świetne wczasy na kieszeń każdego:)
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
9 Strony123>»
Skocz do forum