Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

Fastfood'y
malgosia74
#1 Wysłane : 20 lutego 2011 14:03:07(UTC)

Ranga: Stary wyjadacz

Grupy: Użytkownicy
Przyłączony: 2011-02-01(UTC)
Kobieta

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy w 0 postach
Szybkie nie znaczy zdrowe... Też lubie hotdogi , hamburgery , zapiekanki i pizze ale jak sie tak zastanowić to takie jedzenie wcale nie jest zdrowe. Szybko zaspokoimy głód ale nie dostarczymy organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Wystarczy popatrzeć na amerykańską młodzież, w wiekszości mają problemy z otyłością. Jesteście za czy przeciw fastfoodom?
Sponsor  

NekropolisQueen
#2 Wysłane : 20 lutego 2011 14:45:30(UTC)

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 81 razy w 79 postach
malgosia74 napisał:
Szybkie nie znaczy zdrowe... Też lubie hotdogi , hamburgery , zapiekanki i pizze ale jak sie tak zastanowić to takie jedzenie wcale nie jest zdrowe. Szybko zaspokoimy głód ale nie dostarczymy organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Wystarczy popatrzeć na amerykańską młodzież, w wiekszości mają problemy z otyłością. Jesteście za czy przeciw fastfoodom?

Masz rację!
Tak już jest, że nie zawsze to co pyszne jest też zdrowe:(
a szkoda bo ja też uwielbiam te wszystkie kebaby, zapiekanki, hamburgery...
Dodam jeszcze, że chyba lepiej nie wiedzieć, jak się je czasem przygotowuje...
Wiem, jak to brzmi bo teoretycznie przecież czuwa nad tym sanepid, ale
praktycznie nikt się zbytnio nie przykłada do dokładnego mycia warzyw,
używania tylko i wyłącznie świeżych produktów, pracy w rękawiczkach jednorazowych
z zachowaniem wszelkich zasad higieny itp. był już z resztą nie jeden program
na ten temat.
Nie tylko amerykanie mają problem z otyłością w Anglii również on jest
obecny.
malgosia74
#3 Wysłane : 20 lutego 2011 20:29:38(UTC)

Przyłączony: 2011-02-01(UTC)
Kobieta

Lepiej sobie cos na szybko w domciu do jedzonka zrobic bo przynajmniej wiemy co jemy :) Nawet najprostsza sałatka zapewne będzie zarówno zdrowa jak i pożywna :) Znam przypadek w swojej okolicy jak to chłopczyk zatruł sie jadem kiełbasianym i po krótkim czasie zmarł:(
Najgorsze jest szybkie żarcie z budki gdy nam sie spieszy a głód dokucza, wtedy najczęściej zdarza sie niedopieczone miesko wołowe i dałby Bóg żeby było pozbawione włośnicy ... Może frytki jedynie... sa jeszcze najmniej niebezpieczne ale i tak wole sobie usmażyć z normalnych ziemniaków w domu na swieżym oleju :)
ciniminnies
#4 Wysłane : 22 lutego 2011 20:31:39(UTC)

Przyłączony: 2011-02-18(UTC)
Kobieta

Podziękowano: 1 razy w 1 postach
Raz na jakiś czas pójdę ze znajomymi na kebab :) Ale nie za często :D Za hamburgerami, hot-dogami czy zapiekankami nie przepadam. Pizzy też nie lubię. :)
Trinka
#5 Wysłane : 22 lutego 2011 20:42:43(UTC)

Przyłączony: 2011-02-17(UTC)
Kobieta

No właśnie nie zawsze da się zrobić cos w domu, np. jak jest się na mieście czy na uczelni i trzeba zjeść coś na szybko to zazwyczaj fastfood. Szybkie nie znaczy zdrowe, ale niestety znaczy smaczne.
Tak z ciekawości brałyście wy lub dzieci zestaw z McDonald Happymeal? Teraz dodają jabłko, żeby niby było zdrowiej. Siostra jabłka nie chciała, więc wzięłyśmy je do domu. Przez 4 tygodnie nie zmienił w ogóle wyglądu. Nic się nie zepsuł, nie zgnił ani nie zmienił koloru. Tam to dopiero musi być chemi. W sumie to wydaje mi się, że jest jeszcze bardziej niezdrowy niż reszta z zestawu i mija się z przeznaczeniem (z jabłkiem, czyli zdrowiej).
ciniminnies
#6 Wysłane : 22 lutego 2011 20:45:25(UTC)

Przyłączony: 2011-02-18(UTC)
Kobieta

Trinka napisał:
No właśnie nie zawsze da się zrobić cos w domu, np. jak jest się na mieście czy na uczelni i trzeba zjeść coś na szybko to zazwyczaj fastfood. Szybkie nie znaczy zdrowe, ale niestety znaczy smaczne.
Tak z ciekawości brałyście wy lub dzieci zestaw z McDonald Happymeal? Teraz dodają jabłko, żeby niby było zdrowiej. Siostra jabłka nie chciała, więc wzięłyśmy je do domu. Przez 4 tygodnie nie zmienił w ogóle wyglądu. Nic się nie zepsuł, nie zgnił ani nie zmienił koloru. Tam to dopiero musi być chemi. W sumie to wydaje mi się, że jest jeszcze bardziej niezdrowy niż reszta z zestawu i mija się z przeznaczeniem (z jabłkiem, czyli zdrowiej).

Słyszałam o tym. Paranoja jakaś.
Nawalą chemii i niby, że to zdrowe bo owoc?Bored
Egoistka
#7 Wysłane : 22 lutego 2011 20:46:26(UTC)

Przyłączony: 2011-02-21(UTC)
Kobieta

Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 6 razy w 6 postach
Od czasu do czasu owszem nie zaszkodzi-ale osobiście nie lubię tego typu żywności i jej nie spożywam .Oczywiście przeciwko.(szczególnie jak pomyślę że kupują jak najtańsze również może się zdarzyć nie świeża ta żywność w bułce/naleśniku i co prawda nigdy nie wiemy co jemy.
NekropolisQueen
#8 Wysłane : 22 lutego 2011 20:52:46(UTC)

Grupy: Użytkownicy, Moderatorzy
Przyłączony: 2011-01-30(UTC)

Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 81 razy w 79 postach
Trinka napisał:

Tak wspomniałaś o tym jabłku i odbiegając troszkę od tematu, przypomniało mi się,
że u nas dzieci w podstawówce dostawały mleko smakowe waniliowe do picia,
wiadomo część dzieci piła, a część zabierała do domu (nie zmarnowało się,
bo rodzice do kawy mieli) a później ktoś wpadł na pomysł aby zamiast
mleka dawać dzieciom marchewki i jabłkoBigGrinI to dopiero był pomysłBigGrin
Panie sprzątaczki znajdowały w koszach i toaletach marchewkiLOLnie wspominając
o rzucaniu się nimi na przerwach i innych genialnych pomysłach dzieciaków...LOL
A przecież marcheweczka - samo zdrowie:)
trycja13
#9 Wysłane : 10 lipca 2012 17:07:50(UTC)
Ranga: Stały bywalec

Przyłączony: 2012-03-06(UTC)

oczywiscie ze szybkie nie znaczy zdrowe ale nikt nie powiedzial ze od czasu do czasu nie mozna;) nic sie nie stanie przeciez jak zjesz 1 na 2 tyg
Basia96
#10 Wysłane : 22 września 2017 07:41:49(UTC)
Ranga: Czasem tu piszę

Przyłączony: 2017-08-12(UTC)

A ja lubię czasem sobie zjeść zapiekankę czy pyszną pizzę. Choć oczywiście wszystko z umiarem. Najczęściej zamawiam je przez ten spis pizzerii z krakowa, bo mam dostęp do wielu propozycji i jestem w stanie wybrać dokładnie to, na co w danym momencie mam chęć.
czysta_woda
#11 Wysłane : 31 października 2017 16:14:52(UTC)
Ranga: Początkujący

Przyłączony: 2017-09-14(UTC)

Ja pracuje na dwa etaty, mam malo czasu na szykowanie sobie posilkow.. kiedys duzo gotowcow fast foodow zamawialam sobie z takich miejsc ale teraz stawiam na zdrowe ekologiczne posilki wiec zamawiam w cateringu Macro Bios Bar. Maja pelnowartosciowe smaczne posilki z ekologicznych i bezglutenowych skladnikow. To bardzo wygodne i zdrowe :D
zefirka
#12 Wysłane : 13 stycznia 2018 22:30:17(UTC)

Przyłączony: 2017-07-28(UTC)

fast foody to ja lubie... BA.. nawet uwielbiam :D ale problem mam taki ze moj żołądek i jelita ich nie lubią :D jak sie skusze na cos to wiem ze swoje odcierpie na zatwardzeniu.. biore dicopeg 10g bo wiem ze on mi pomaga i jestem zadowolona bo wilk syty i owca cala :D ja zjem fast fooda a jelita i tylek nie cierpia :D
Marta55
#13 Wysłane : 14 stycznia 2018 22:12:44(UTC)

Przyłączony: 2018-01-14(UTC)

Nie znam osoby która by nie lubiła fast foodów.Ja uwielbiam niestety.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
Skocz do forum